Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła rok C – 04.08.2019 r.

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne. Bóg zapłać naszym radnym za przeprowadzoną zbiórkę. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Korzystając z wakacji i ładnej pogody zapraszam dzieci i młodzież, a także ich rodziców, na wspólny wyjazd rowerowy do Zwierzyńca. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła parafialnego jutro o godz. 8.00.
  3. We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Z tej racji grupa Legionu Maryi serdecznie zaprasza wszystkich członków i osoby chętne na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  5. Za tydzień w niedzielę, 11 sierpnia, odpust ku św. Romana o godz.12.00 wraz z poświęceniem kapliczki, czego dokona ks. bp senior Jan Śrutwa. Wyjście pieszej pielgrzymki z kościoła o godz. 11.00. Zapraszamy orkiestrę. Tego dnia w naszej parafii rozpocznie się również Jerycho różańcowe. Dokładny program oraz cel tego wydarzenia poznamy za tydzień.
  6. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  7. Zachęcamy do nabycia tygodnika niedziela. Temat numeru: „Kościół, który cierpi”. Raport Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny naszej parafii.