Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła rok C – 11.08.2019 r.

 

  1. Dzisiaj odpust ku czci św. Romana o godz. 12.00 wraz z poświęceniem kapliczki, czego dokona ks. bp senior Jan Śrutwa. Wyjście pieszej pielgrzymki z kościoła o godz. 11.00. Zapraszamy orkiestrę. Tego dnia w naszej parafii rozpocznie się również Jerycho różańcowe. Program…
  2. We wtorek, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie.
  3. Korzystając z wakacji i pięknej pogody zapraszam dzieci i młodzież, a także ich rodziców, na wspólny wyjazd rowerowy do Zamościa. W planie modlitwa u tronu Pani Odwachowskiej, zwiedzanie zamojskiej katedry, ale też pobyt nad zalewem. Zbiórka i wyjazd sprzed kościoła parafialnego w Lipsku we wtorek o godz. 9.00.
  4. W środę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  5. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów. W tym dniu o godz. 12.00 w czasie uroczystej Mszy św. będziemy składali dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony.
  6. Za tydzień, w niedzielę, Msza św. o godz. 18.00 na cmentarzu przed odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Białowoli. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Zachęcamy do nabycia tygodnika niedziela. Temat numeru: „Wiedzą po co idą”.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny naszej parafii.