Ogłoszenia duszpasterskie
XX Niedziela Zwykła rok C – 18.08.2019 r.

1. W minionym tygodniu pogoda nie dopisała na wyjazd rowerowy, dlatego jutro zapraszam dzieci i młodzież, a także ich rodziców i całe rodziny, na rowery do Zamościa. W planie modlitwa przed obrazem Matki Odkupiciela – patronki naszej diecezji, zwiedzanie zamojskiej katedry, jak również pobyt nad zalewem. Wyjazd sprzed kościoła w Lipsku w poniedziałek o godz. 9.00.
2. W dniach 20-23 sierpnia – Exodus Młodych w Zwierzyńcu.
3. W sobotę, 24 sierpnia, wyruszy z Zamościa sprzed Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie VI Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. Trasa wiedzie przez naszą parafię, stąd też jak co roku prośba do parafian, zwłaszcza wszystkich kół gospodyń wiejskich naszej parafii o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za zaangażowanie i podzielenie się swoimi dobrami z pątnikami naszej diecezji. O godz. 7.00 następuje wymarsz, więc u nas możemy ich oczekiwać ok. godz. 9.00.
4. Za tydzień, 25 sierpnia, odpust w Białowoli z racji Uroczystości NMP Częstochowskiej. W czasie każdej Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu. Z okazji tej uroczystości w dniu dzisiejszym Msza św. za zmarłych na cmentarzu parafialnym o godz.18.00. Tradycyjnie Msze św. poprzedzi modlitwa wypominkowa o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
5. Czas wakacyjnego odpoczynku powoli dobiega końca. Skłania to do refleksji nad wykorzystaniem tego czasu.
6. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
8. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny naszej parafii.