Ogłoszenia duszpasterskie – 4 czerwca 2017

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.Jest to Niedziela Adoracyjna. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Taca na inwestycje parafialne. Te ofiary będą w każda pierwszą niedzielę miesiąca zbierać radni parafialni.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

3. Od 26 czerwca rozpoczniemy prace przygotowujące Kościół do malowania. Zachęcam do włączenia się w to wspólne dzieło duchowo, fizycznie lub materialnie.

4. Intencja na miesiąc czerwiec: O dar głębokiej i prawdziwej wiary dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców i rodzin.

5. Biały tydzień rozpoczynamy w poniedziałek o godz. 18.00.

6. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na Msze świętą do Kaplicy w Białowoli godz. 17.00 lub na godz. 18.00 do Kościoła Parafialnego.

7. W czwartek święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej; 15 czerwca natomiast wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – po Mszy świętej o godzinie 11.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych odbędzie się w poniedziałek i w środę po Mszy świętej wieczorowej.

9. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe na godzinę 18.00.

10. Powoli wchodzimy w czas lata. Wiemy, że jest ciepło ale zwracamy się z prośbą, głownie do młodzieży, by ubierała się stosownie do czasu i miejsca. Pamiętajmy, że w Kościele „ubiór bardziej godny, niż swobodny”.

11. Dziękuję za posprzątanie Kościoła rodzicom, których dzieci przystępują do I Komunii Świętej.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli m.in. o II Festiwalu Pieśni Maryjnej i Religijnej, który odbył się w naszej parafii.

13. W tym tygodniu zmarła śp. Marianna Kostrubiec z Lipska, przeżyła 90 lat. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…