Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Taca dzisiejsza na potrzeby misyjne.
  2. W sobotę, 27 października, Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.
  3. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  4. Za tydzień w kościołach poświęconych (których data dedykacji jest nieznana) obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.
  5. Za tydzień w niedzielę, 28 października, taca przeznaczona na budownictwo sakralne.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o porządkowanie cmentarzy i grobów. Ponadto rozdajemy kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie o ich zbawienie.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli ciekawe artykuły. Temat numeru: Papież przełomu tysiącleci.
  8. Młodzież zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św., a ministrantów po sobotniej Mszy św.