I Niedziela Adwentu – rok A – 01.12.2019 r.

1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się Nowy Rok Duszpasterski 2019/20. Ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne. Obecnie zbieramy ofiary na zapłatę wynagrodzenia za ułożenie nowej granitowej posadzki w kościele.
  2. W środy i soboty, z wyjątkiem uroczystości, będzie celebrowana Msza św. o Matce Bożej, zwana Roratnią.
  3. W naszej wspólnocie parafialnej tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach od 19 do 21 grudnia.
  4. W środę po Mszy św. spotkanie Legionu Maryi.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  6. Spotkanie osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek. Pełniących funkcje i posługi liturgiczne na Mszy św. zapraszam na spotkanie o godz. 17.30 w kościele.
  7. Za tydzień, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. (KEP postanowiła podczas 378. Zebrania Plenarnego w Warszawie dnia 14 marca 2018 r., aby dla dobra duchowego wiernych zachować w dniu 8 grudnia 2019 r. świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny).
  8. Za tydzień w niedzielę, 8 grudnia, puszka na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
  9. Święty Mikołaj odwiedzi naszą parafię 8 grudnia o godz. 12.00. Rodzice mogą składać listy do św. Mikołaja w zakrystii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”. Są również do nabycia świece adwentowe.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny naszej parafii.