Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – rok A – 29.03.2020 r.

 

  1. Dziś rozpoczyna się okres Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym. Zgodnie z polską tradycją, od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca ze względu na zaistniałą sytuację chorych nie odwiedzimy. Zachęcamy do duchowego łączenia się we Mszy św. transmitowanej z naszego kościoła przez Katolickie Radio Zamość oraz przyjęcia duchowej komunii świętej.
  3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.
  4. W związku z zaistniałą sytuacją istnieje możliwość odprawiania Mszy św. indywidualnych w ciągu każdego dnia. W tej sprawie prosimy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu
    84 671 38 32 lub bezpośrednio u kapłanów.
  5. Odpowiadając na apel księdza biskupa każdego dnia o godzinie 20.30 w kościele parafialnym modlimy się wspólnie na różańcu w intencji osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wszystkich parafian zaś zachęcamy, aby w tym samym czasie modlić się na różańcu w swoich wspólnotach rodzinnych.
  6. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po sumie.
  7. Od 24 marca br. trwają prace przy zmianie dachu na kaplicy w Białowoli. Zdjęcia znajdują się na facebook`u parafii.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Marianowi Wasiura, pracownikom pana Piotra Szawrackiego, a szczególne podziękowania dla pana Witolda Waniek za doprowadzenie energii elektrycznej do kaplicy na cmentarzu parafialnym.