Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa – rok A – 05.04.2020 r.

 

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży.
 2. W związku z licznymi pytaniami informujemy, że Pierwsza komunia święta planowana jest w tym roku na 11 października.
 3. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 9.00-10.00 oraz bezpośrednio przed wieczorną Mszą św.
 4. Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00.

Rezurekcja o godz. 6.00.

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. „Duszpasterze oraz rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty”. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).
 2. W Wielką Sobotę nie będzie błogosławieństwa pokarmów przez kapłana. Ojciec rodziny błogosławi w domu świąteczne pokarmy.
 3. Jak przeżyć święta w obecnej atmosferze zagrożenia wirusem tłumaczy ks. bp Marian Rojek. Odsyłamy do nagrania wideo.
 4. W Poniedziałek Wielkanocny taca na KUL.
 5. W związku pandemią koronawirusa istnieje możliwość odprawiania Mszy św. indywidualnych w ciągu każdego dnia. W tej sprawie prosimy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 84 671 38 32 lub bezpośrednio u kapłanów.
 6. Odpowiadając na apel księdza biskupa każdego dnia o godzinie 20.30 w kościele parafialnym modlimy się wspólnie na różańcu w intencji osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Wszystkich parafian zaś zachęcamy, aby w tym samym czasie modlić się na różańcu w swoich wspólnotach rodzinnych.
 7. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć paschaliki wielkanocne oraz baranki z białej czekolady. Koszt 6 zł z przeznaczeniem na pomoc Caritas.
 8. Od 24 marca br. trwają prace przy zmianie dachu na kaplicy w Białowoli. Zdjęcia znajdują się na stronie internetowej parafii.