OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 7 lutego 2016 roku – V Niedziela zwykła

 

  1. Obchodzimy piątą niedzielę zwykła w roku liturgicznym. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Taca w  dniu  dzisiejszym przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Dziś też odbywa się zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W najbliższą środę będziemy przeżywać Środę Popielcową; rozpoczyna się Wielki Post, okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy; w Środę Popielcową uroczyste Msze św. z posypaniem głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 16:00, w Zarzeczu o godz. 16:00 i w Białowoli przed Mszą świętą. Gorzkie Żale w niedzielę: w Lipsku po Mszy świętej o godz. 12:00, w Białowoli i w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4.  Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. W nim artykuły poświęcone tematyce wielkiego Postu, a w naszym diecezjalnym dodatku wspomnienie ś. p. ks. Jana Borowskiego.