III Niedziela Wielkanocy – rok A – 26.04.2020 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  2. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  3. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  4. W czwartek, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  5. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.

1. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja.
  2. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.