Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocy – rok A – 10.05.2020 r.

 

 

  1. Dziś taca na WSD.
  2. W tym tygodniu kontynuujemy modlitwy o urodzaje. Plan w intencjach mszalnych.
  3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzechy. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października. 39. rocznica zamachu na Jana Pawła II. Od godz. 16.00 modlitwa różańcowa.
  4. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zaproszenie i zachętę do podjęcia tej inicjatywy modlitewnej przekazuje Konferencja Episkopatu Polski.

Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele różnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.

Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek również przychyla się do tej inicjatywy i błogosławi duszpasterzom oraz wiernym naszej diecezji podejmującym dzieło modlitwy oraz chrześcijańskiego miłosierdzia.