Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – rok A – 31.05.2020 r.

 

 

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”. (Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę).
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
  3. We wtorek spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W środę spotkanie Legionu Maryi.
  5. W czwartek, 4 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. W Krasnobrodzie Dzień Kapłański – spotkanie kapłanów naszego dekanatu, modlitwa adoracyjna oraz droga krzyżowa. Jest to także Pierwszy Czwartek.
  6. W piątek – Pierwszy Piątek – chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Msze św. w Zarzeczu o 16.00 w Białowoli o 17.00 i w kościele parafialnym o 18.00 nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Msza święta oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jesusa i ucałowanie relikwii błogosławionego ks. Jerzego. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza bierzmowanych, do łączenia się poprzez Katolickie Radio Zamość.
  7. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu. Jest to Pierwsza Sobota miesiąca. Od godz. 16.00 modlitwa adoracyjna w kościele parafialnym
  8. W najbliższą niedzielę, pierwszą niedzielę miesiąca, Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Taca przeznaczona na inwestycje parafialne.

 

Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii

 

Odnosząc się do komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego oraz biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych i sanitarnych znoszące kolejne ograniczenia co do zgromadzeń publicznych, niniejszym, zgodnie z kanonem 381 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dniem 7 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane, udzieloną w dniu 30 marca 2020 r. i obejmującą wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie.

Jednocześnie (zgodnie z kan. 87 § 1, 1245 i kan. 1248 § 2 KPK) ponownie udzielam dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Z całego serca zachęcam duszpasterzy i wiernych do wspólnego wzmożonego wysiłku w dziele przywracania pełnego funkcjonowania wspólnot parafialnych poprzez uczestnictwo w Eucharystii, spotkania modlitewne i formacyjne oraz inne wymiary troski o sprawy duchowe i materialne Kościoła diecezjalnego.

 

            † Marian Rojek

Biskup Zamojsko-Lubaczowski