Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – rok A – 07.06.2020 r.

 

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej.
  2. We wtorek, 9 czerwca, Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Zamościa.
  3. W czwartek, 11 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Zapowiedzieć czas i trasę procesji. W Zamościu odbędzie się Zamojski Dzień Papieski i Koncert Chwały.
  4. W piątek, 12 czerwca, wspominamy bł. Ks. Zygmunta Pisarskiego i bł. Stanisława Starowieyskiego, męczenników czasu II wojny światowej, związanych z Diecezją Zamojsko-Lubaczowską.
  5. Pierwsza komunia święta w naszej parafii za dwa tygodnie 21 czerwca. Spotkanie rodziców i dzieci w poniedziałek, środę i piątek po Mszy św.
  6. Z racji odpustu jak co roku w niedzielę poprzedzającą planowana jest Msza na cmentarzu. W tym roku w ostatnią niedzielę przed odpustem jest uroczystość I komunii świętej, dlatego też Msza na cmentarzu będzie już w najbliższą niedzielę o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi dziekan dekanatu Krasnobród i kustosz sanktuarium – ks. dr Eugeniusz Derdziuk.
  7. Sakrament bierzmowania udzielany będzie w czasie dorocznego odpustu parafialnego 24 czerwca o godz. 12.00. Spotkanie młodzieży bierzmowanej we wtorek i w sobotę po Mszy św.

Po obecnej Mszy św. zapraszamy młodzież bierzmowaną do zakrystii po odbiór zaświadczeń.