Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – rok A – 02.08.2020 r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.
  4. Za tydzień święto patronalne w kaplicy św. Romana. Msza św. przy kaplicy o godz. 12.00.
  5. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  6. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są wyrazem wdzięczności księdzu Tomaszowi za jego posługę w naszej parafii. Taca inwestycyjna, która miała być dzisiaj, będzie miała miejsce za tydzień, 9 sierpnia, kiedy to będzie także odpust w kaplicy św. Romana.
  7. W zakrystii są do nabycia albumy jubileuszowe z racji 100-lecia naszej parafii.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom naszej parafii oraz za prace wykonane przy kościele. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z kolejki o sprzątanie, a także wykoszenie trawy przy kościele.