Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – rok A – 09.08.2020 r.

 

  1. Dzisiaj święto patronalne w kaplicy św. Romana. Msza św. przy kaplicy o godz. 12.00.
  2. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu, podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.
  3. W piątek, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  4. W sobotę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów.
  5. W zakrystii są do nabycia albumy jubileuszowe z racji 100-lecia naszej parafii.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła rodzinom naszej parafii oraz za prace wykonane przy kościele. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny z kolejki o sprzątanie, a także wykoszenie trawy przy kościele.