Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – rok A – 27.09.2020 r.

 

  1. Dziś taca na budownictwo sakralne.
  2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. W kościele parafialnym nabożeństwo różańcowe od godz. 17.30.

Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to:

– wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,

– spowiedź i Komunia św.,

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

– Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Nabożeństwo Pierwszosobotnie od godz. 17.00.
  2. Za tydzień w niedzielę, 4 października, puszka na Caritas. Taca inwestycyjna. Na sumie poświęcenie plecaków uczniów naszych szkół, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych.
  3. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika „Niedziela”.