Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

 KRÓLA WSZECHŚWIATA

– rok A – 22.11.2020 r.

 

 

  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to doroczna uroczystość Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności.
  3. Od 27. lat Caritas w całej Polsce wspiera dzieci i młodzież w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, rocznie rozprowadzając ponad 2 mln świec w całym kraju. Pozyskane ze sprzedaży świec środki, będą przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą. Chcemy kontynuować to szlachetne dzieło również w tym roku i rozprowadzić możliwie najwięcej świec, które dla wielu osób, szczególnie samotnych i starszych, są jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości i uczestnictwa we wspaniałym dziele całego polskiego Kościoła.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. zostaną poświęcone opłatki.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Konrad Kot i Dominika Juśkiewicz, zap. II.