OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA

24.01.2016 r.

  1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.
  2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
  3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  4. W następna niedzielę, 31 stycznia o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Sitanianie”.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Tygodniku katolickim „Niedziela” znajdziemy artykuły poświęcone św. Franciszkowi Salezemu, patronowi dziennikarzy a w dodatku diecezjalnym m.in. o tym jak kolędowało Lipsko i o Orszaku Trzech Króli, który przeszedł przez diecezję.
  6. Wyrażamy głęboką wdzięczność za przyjęcie nas podczas wizyty duszpasterskiej. Za życzliwość, gościnność, dar wspólnej modlitwy i ofiary złożone w czasie spotkań składamy serdeczne Bóg zapłać.