Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedzieli Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy Pierwszą Niedzielę miesiąca (ofiary z tacy przeznaczone są na renowację ambony). W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne (plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń).

2. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłaniać krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godziny 9.00.

4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. W kościele parafialnym o godz.12.00 procesja  z palmami wokół kościoła. Po Mszy św. tradycyjnie konkurs palm w kategorii dzieci i dorośli.

5. W następną niedzielę o godz.19.00 rozpoczniemy przedstawienie Męki Pańskiej w wykonaniu parafian. Bardzo serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

6. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7. Zachęcamy do nabycia Tygodnika Niedziela. Temat nr.: Terroryzm w Europie, a w naszym diecezjalnym dodatku : Rozgłośnie Katolickie ambonami Kościoła w Polsce.

8. W zakrystii są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne w cenie 5zł.

9. W dniu dzisiejszym próba chóru męskiego po Mszy św. godz.12.00 oraz o godz.16.00 próba Męki Pańskiej.