Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedzieli Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. W naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne (plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń).

3. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do Liturgii Wielkiego Piątku.

4. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. W kościele parafialnym o godz.12.00 procesja  z palmami wokół kościoła. Po Mszy św. tradycyjnie konkurs palm w kategorii dzieci i dorośli.

5. W przyszłą Niedzielę, zakończy się Jubileuszowy Rok 25 – lecia istnienia naszej diecezji. Główne uroczystości będą miały miejsce w Lubaczowie i będą połączone z obchodami Światowego Dnia Młodzieży w diecezji.

6. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 1: Tyszko Mateusz, kaw. z Lipska, par. tut. i Rawska Agnieszka, panna z Zawady, par. św. Stanisława BM w Wielączy; Zap. 1:Angelika Aneta Czochra, panna z Lipska, par. tut. i Adam Kapuśniak, kaw. ze Szczebrzeszyna, par. św. Mikołaja.

8. Zachęcamy do nabycia Tygodnika Niedziela.

9. W zakrystii są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne w cenie 5zł.

10. Puszka na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

11. Modlitwa w intencji Ojczyzny: Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła Imieniowi Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

12. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy zmarłą Leokadię Kapuśniak z Lipska Polesia. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….