Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018 r.

 

  1. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to:

– wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet  lekkiego

– spowiedź i Komunia św.

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.

Różaniec w naszym kościele parafialnym codziennie przed Mszą św.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W piątek do naszych chorych udamy się od godz. 9.00.

Pragniemy w naszej parafii wprowadzić dłuższą modlitwę adoracyjną – wieczór uwielbienia – w każdy pierwszy piątek miesiąca, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. Chcemy Panu Bogu dziękować za 40-rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża, oraz  za 100-lecie odzyskania Niepodległości.

  1. Za tydzień, w niedzielę, 7 października, zbiórka do puszek na Caritas. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary z tacy są przeznaczone na nasze inwestycje parafialne.
  2. Organizowany jest wyjazd dla ministrantów i młodzieży naszej parafii do Rzeszowa na tor kartingowy, kręgle i Wyjazd będzie miał miejsce w ostatnią sobotę listopada. Zgłoszenia na wyjazd wraz ze zgodą rodziców przyjmujemy do końca tygodnia. Wzory dokumentów do odebrania u księży.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli ciekawe artykuły. Temat numeru: Synod o młodych – przyszłość Kościoła.
  4. Młodzież zachęcamy do adoracji w najbliższy piątek, po adoracji krótkie spotkanie dla nich, a ministranci swoją zbiórkę będą mieli tradycyjnie już w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.
  5. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Bondyra Łukasz Krzysztof i Płaneta Julia (I)