OGŁOSZENIA

II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego

23 – IV – 2017r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca też Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 2. Dziś również w kaplicy w Zarzeczu obchodzimy odpust w związku z tym zmianie ulegną godziny Mszy Świętych w Lipsku o 7:30 i 10:30, suma odpustowa w Zarzeczu o 12:00.

 3. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika – Patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy za nasza Ojczyznę.

 4. W sobotę, o godz. 10.00 w kościele św. mikołaja w Grabowcu odbędzie się doroczna uroczystość Legionu Maryi – Acies. Chętnych do wzięcia udziału w tej uroczystości prosimy o zgłoszenie sie do ks. Krzysztofa.

 5.  Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Momot Jakub, kaw. z Zamościa – par. św. Brata Alberta i Łukaszyk Katarzyna, panna z Białowoli, par. tut.;

Zap. 1. Sadowski Konrad kaw. z Ubrodowic, par. Moniatycze i Sierkowska Natalia, panna z Lipska, par. tut.

Zap. 1. Kopeć Krzysztof, kaw. z Oleszyc i Artymiak Kinga, panna z Lipska, par. tutejszej.

Zap 2: Ożga Arkadiusz z Białowoli i Głowacka Katarzyna z Białowoli, oboje z par. tut.

Zap. 2: Mielnik Zbigniew, kaw. z Szewni Górnej, par. tut. i Dębska Lidia, panna z Wierzchowin, par. Kosobudy.

 6. Mierzenie alb dla dzieci komunijnych w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 18.30 w kościele w Lipsku.

 7. Dziękujemy za posprzątanie w tym tygodniu Kościoła, na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

8. Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Szanowni Rolnicy, 15 maja 2017 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć do 9 czerwca 2017 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem Internetu lub osobiście – w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zachęcam Państwa do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych. Dariusz Golec, p.o. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

9. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Niedzieli Miłosierdzia Bożego”.