Ogłoszenia parafialne 11. 06. 2017

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii świętej wielkanocnej.

2. W dniu jutrzejszym obchodzimy 18. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. Na starówce odbędzie się „ Wielki Koncert Papieski”. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie w tablicy ogłoszeń.

2. We wtorek,13 czerwca, wspominamy dzień, w którym zostali ogłoszeni błogosławionymi ks. Zygmunt Pisarski i Stanisław Kostka Starowieyski, męczennicy czasu II wojny światowej, są związani z naszą Diecezją.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte o godz. 7.30, 9.00 w kaplicach Uroczysta Msza Święta o godz. 11.00 i później wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy wokół Kościoła. Zapraszamy na Uroczystość wszystkie grupy modlitewne, ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe, wspólnoty różańcowe i wszystkich parafian. W Zamościu organizowany jest Koncert Chwały.

4.  W sobotę, 17 czerwca, wspomnienie św. Brata Alberta. Okazja do wsparcia ubogich i modlitwy za osoby służące najbiedniejszym.

5.  W następną niedzielę, 18 czerwca, na cmentarzu  parafialnym o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia. Tradycyjnie modlitwa wypominkowa za zmarłych 30 min.  przed Mszą św.

6.   Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.