OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXIX Niedziela Zwykła
16. października 2016
1.
W miesiącu październiku pamiętajmy o różańcu! W naszych domach, rodzinach, w podróży odmawiajmy różańcową modlitwę. Różaniec w naszym kościele w dni powszednie codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św., zaś w niedzielę po Mszy świętej o godz.12.00. W tym tygodniu do prowadzenia różańca zapraszamy:

Poniedziałek

Mieszkańcy Lipska- Kosobud

Wtorek

Pracownicy Służby Zdrowia – św. Łukasza

Środa

KGW Lipsko – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Czwartek

Mieszkańcy Szewni Górnej i Lipska Polesia

Piątek

Liturgiczna Służba Ołtarza

Sobota

Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania

Niedziela

Koła Różańcowe

  1. 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą Chrystusa narodom pogańskim. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Taca przeznaczona jest na misje.
  2. 3. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panom Witoldowi Wańkowi i Mirosławowi Zamsowi za wykonanie prac przy wykonaniu instalacji elektrycznej w Kaplicy w Zarzeczu. (Koszt wymiany instalacji: 1857 zł. Koszt zakupionych materiałów: 285zł). Pracę wykonano bezpłatnie, za co z serca dziękujemy!
  3. 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, których ogarniamy serdeczną modlitwą i życzeniami błogosławieństwa Bożego. W środę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – męczennika, po Mszy św. będzie możliwość adoracji relikwii bł. Jerzego.
  4. 5.Serdecznie dziękuję Paniom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół: p. Małgorzata Machalska, p. Aneta Molenda i Natalka. Na ten tydzień zapraszam kolejne rodziny z kolejki.
  5. 6. Dziś w Tygodniku Katolickim „Niedziela” ciekawe artykuły m.in. Pierwszych Piątkach Miesiąca i nowych cudach za wstawiennictwem Księdza Jerzego Popiełuszki. W dodatku diecezjalnym m.in. wywiad z Panem Dominikiem Jabsem, twórcą dzieł poświęconych osobie bł. ks. Jerzego. Zachęcamy do nabycia i do lektury.