OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29. października 2017

1. Dziś w kościołach poświęconych, których data poświęcenia jest nieznana, obchodzi się Uroczystość Poświęcenia Świątyni. Nasz Kościół przypomnę, poświęcony jest 4 XII 1950 r. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.

2. Do modlitwy różańcowej w tym tygodniu zapraszamy: w poniedziałek -Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej we wtorek – sołtysów.

3. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o 7.30 w Kościele parafialnym, 9.30 Białowola i Zarzecze. O godz. 12.00 na cmentarzu. Obecność na Mszy tego dnia jest obowiązkowa. Po Mszy św. na cmentarzu będzie procesja. Po procesji możliwość poświęcenia nagrobków.

4. „Dobrą i szlachetną rzeczą jest modlić się za umarłych” mówi Księga Machabejska. Pod chórem Kościoła na stoliku wyłożone zostały karty na „Wypominki” oraz „Mszę św. zbiorową za zmarłych”. Zachęcamy do pamięci modlitewnej i czytelnego wypisania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Wypisane karty można składać na tacę, albo w zakrystii kościoła. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych w dni powszednie o 17.40 – przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św.

5. W czwartek wspomnienie wszystkich wierny zmarłych. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarzu i modlitwa za wiernych zmarłych. Przy tej okazji prosimy też, by dokonywać segregacji śmieci.

6. Dziękujemy Paniom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

7. W tym tygodniu przypada I-szy Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

8. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca na nasze inwestycje parafialne.

9. Jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela. W nim m.in., Uroczystości Wszystkich Świętych. W dodatku diecezjalnym: obchodach 25-lecia Legionu Maryi w Józefowie i o zakończeniu peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II w naszej diecezji.