OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30. października 2016
Uroczystość poświęcenia własnego Kościoła
1.
Dziś w kościołach poświęconych, których data poświęcenia jest nieznana, obchodzi się Uroczystość Poświęcenia Świątyni. Nasz Kościół przypomnę, poświęcony jest 4 XII 1950 r. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne.

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jest następujący: o 7.30 w Kościele parafialnym, 9.15 Białowola i 10.45 Zarzecze. O godz. 14.00 na cmentarzu. Obecność na Mszy tego dnia jest obowiązkowa. Po Mszy św. na cmentarzu będzie procesja. Po procesji możliwość poświęcenia nagrobków.

3. „Dobrą i szlachetną rzeczą jest modlić się za umarłych” mówi Księga Machabejska. Pod chórem Kościoła na stoliku wyłożone zostały karty na „Wypominki” oraz „Mszę św. zbiorową za zmarłych”. Zachęcamy do pamięci modlitewnej i czytelnego wypisania imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych. Wypisane karty można składać na tacę, albo w zakrystii kościoła. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych w dni powszednie o 17.40 – przed Mszą św, w niedzielę po Mszy św.

4. W środę wspomnienie wszystkich wierny zmarłych. Po Mszy św. o godz. 14.00 procesja na cmentarzu i modlitwa za wiernych zmarłych. Przy tej okazji prosimy też o tym by dokonywać segregacji śmieci.

5. Dziękujemy Paniom, które sprzątały Kościół, a są to Panie: Bernadeta Tymura, Elżbieta Czochra, Elżbieta Flejszer i Regina Sarzyńska. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

6. Słowa wdzięczności kierujemy tez w stronę Koła Gospodyń w Lipsku za zgrabienie liści przy kościele.

7.Dziś i w najbliższych dniach, KGW i nasza młodzież, będą rozprowadzać znicze. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na renowację ołtarzy w kościele parafialnym. Za tę inicjatywę i waszą hojność serdecznie dziękujemy.

8. W tym tygodniu przypada I-szy Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

9. Za tydzień pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca na nasze inwestycje parafialne.

10. Zmarł Adam Traczykiewicz (l. 78) – ojciec ks. Andrzeja Traczykiewicza. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego zostanie odprawiona w poniedziałek, 31 października 2016 o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbego w Deszkowicach.

11. Jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela. W nim m.in., o uwolnieniu Prymasa Tysiąclecia czy też artykuł „Wspominajmy żywych – nie umarłych”. W dodatku diecezjalnym: obchodach milenijnych w Lubaczowie i Jubileuszu 250-lecia świątyni w Hucie Krzeszowskiej.