Druga Niedziela Adwentu – 06.12.2015.

1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, dlatego po Mszach świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca przeznaczone są na inwestycje parafialne, a szczególnie na renowację głównego ołtarza w naszej świątyni parafialnej.

3. We wtorek, 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

4. Przypominamy, że Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią, jest celebrowana w każdą środę o godz. 17.00 a w soboty o godz. 6.00 rano. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

5. Za tydzień, w niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

6. Za tydzień ofiary tacowe przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

7. Do nabycia są jeszcze kalendarze na 2016 rok oraz świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.

8. Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Niedziela”. Tematem numeru jest otwarcie Roku Miłosierdzia. Jest też artykuł ks. Wikariusza o „Godzinie Łaski dla całego świata”. Zachęcamy do lektury.