Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Adwentu – 17.12.2017r.

1. Dzisiejsza niedziela to trzecia adwentu – Niedziela Radości, bo Pan jest blisko. Dziś o godzinie 19.00 dzieci naszej parafii na antenie Katolickiego Radia Zamość będzie prowadziła różaniec w intencji misji. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. Jutro rozpoczynamy czas tegorocznych rekolekcji adwentowych. Tegorocznym rekolekcjonistą jest ks. Krzysztof Portka, diecezjalny ojciec duchowny.

3. W przyszłą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

4. Uroczysta Msza święta „Anielska” w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. Natomiast w kaplicy w Białowoli i Zarzeczu zostanie odprawiona o godz. 22:00. Następnie Msze święte „Pasterskie” będą odprawione w Kościele Parafialnym o godz. 9.00, w Białowoli i w Zarzeczu o godz. 10.30. Msza święta „Królewska” o godz. 12.00 w Kościele parafialnym. Taca z Mszy świętej zwanej anielskiej z godz. 24.00 jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia m.in. na domy samotnych matek.

5. Przyjmujemy w zakrystii zapisy do spowiedzi i Komunii świętej naszych chorych Parafian, których odwiedzimy w piątek – 22 grudnia od godziny 9:00 rano.

6. Składam serdeczne podziękowanie naszym Radnym za rozniesienie opłatków i życzeń świątecznych.

7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

8. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”. Temat numeru to „Skarby Jasnej Góry”.