Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 20.12.2015r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas tegorocznych rekolekcji adwentowych. Tegorocznym rekolekcjonistą jest ks. Rafał Flak – student homiletyki na KUL-u.

2. We czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

3. Uroczysta Msza święta „Anielska” w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. Natomiast w kaplicy w Białowoli i Zarzeczu zostanie odprawiona o godz. 22:00. Następnie Msze święte „Pasterskie” będą odprawione w Białowoli o godz. 9.15 i Zarzeczu o godz. 10.45. Msza święta „Królewska” o godz. 12.00 w Kościele parafialnym. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:30 rano. Taca z Mszy świętej zwanej anielskiej z godz.24.00 jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia m.in. na domy samotnych matek.

4. We sobotę, 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca  będzie przeznaczona na kapłański fundusz zdrowotny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

5. W niedzielę, 27 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny i święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie i rozdanie wina.

6. Przyjmujemy w zakrystii zapisy do spowiedzi i Komunii świętej naszych chorych Parafian, których odwiedzimy w środę – 23 grudnia od godziny 9:00 rano.

7. Składam serdeczne podziękowanie naszym Radnym za rozniesienie opłatków i życzeń świątecznych. Ofiary składane przez wiernych będą przeznaczone na renowację ołtarza.

8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła parafialnego mieszkańcom Lipska Polesia. Proszę teraz o podjęcie sprzątania przez mieszkańców Lipska – Osiedle przy kościele.

9. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”, podwójny numer podwójny numer z dodatkiem: Kalendarz ścienny i płytka z filmem o św. Janie Pawle II.