Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017.

1. Dzisiejsza niedziela to VI Niedziela Adwentu. Dziś przypada też Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcam wszystkich Parafian do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych takich jak: rozpoczęcie wieczerzy modlitwą, czytaniem Pisma świętego, łamaniem się opłatkiem, śpiewaniem kolęd i do uczestnictwa w Pasterce. Na stole niech będzie zapalona świeca, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Łamiąc się opłatkiem z najbliższymi pamiętajmy o osobach samotnych, chorych, bezdomnych i opuszczonych. Niech ten szczególny wieczór będzie czasem prawdziwego pojednania w rodzinach i sąsiedztwie.

2. Uroczysta Msza święta „Anielska” w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godzinie 24.00. Natomiast w kaplicy w Białowoli i Zarzeczu zostanie odprawiona o godz. 22:00. Następnie Msze święte „Pasterskie” będą odprawione w Kościele Parafialnym o godz. 9.00, w Białowoli i w Zarzeczu o godz. 10.30. Msza święta „Królewska” o godz. 12.00 w Kościele parafialnym. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7:30 rano. Taca z Mszy świętej zwanej anielskiej z godz.24.00 jak każdego roku będzie przeznaczona na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia m.in. na domy samotnych matek.

3. We wtorek, 26 grudnia święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca będzie przeznaczona na kapłański fundusz zdrowotny. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

4. W piętek, 29 grudnia będziemy wspominać 75 rocznicę tragedii na Białowoli, w której z rąk niemieckich żołnierzy śmierć poniosło ponad 50 osób. Z tej okazji zapraszamy na obchody rocznicowe: Msza święta w Kaplicy w Białowoli o godz. 10.00. po niej złożenie kwiatów na mogile pomordowanych mieszkańców Białowoli i dalsza część uroczystości w remizie OSP.

5. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami. Przyszła niedziela to także zakończenie Starego Roku 2017. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo Dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

6. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 29 grudnia. W tym tygodniu chcemy odwiedzić: Piątek, 29 grudnia: od godz. 12.30:Kolonia Białowola – ks. proboszcz od strony Pniówka, ks. Wikariusz od p. Strzałków.

Sobota, 30 grudnia: godz. 9.00: Białowola Nowa Wieś od p. Boć – ks. proboszcz; od p. Lupa – ks. wikariusz.

7. Dziękuję bardzo za sprzątanie kościoła parafialnego mieszkańcom Szewni Górnej. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.

8. Do nabycia jest tygodnik „Niedziela”. Temat numeru: Bóg się rodzi. Do świątecznego numeru dołączono m.in. Płytę CD z kolędami w wykonaniu Arki Noego, Kalendarz ze św. Janem Pawłem II oraz śpiewnik z kolędami.