Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Adwentu – 10.12.2017

 1. Dziś obchodzimy Drugą Niedzielę Adwentu. Obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel

2. W sobotę, 16 grudnia rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 3. W następną niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 4. Przypominamy, że Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią, jest celebrowana w każdą środę o godz. 18.00 a w soboty o godz. 6.00 rano. W piątki o godz. 18.00 roraty dla dzieci. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

 5. Są w naszych rodzinach chorzy, którzy z wielu powodów nie mogą przyjmować kapłana przychodzącego w pierwsze piątki miesiąca. Dodatkowe odwiedziny tych chorych przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się w dniach 22.12 (piątek). Rodziny prosimy o zachętę chorych do przystąpienia do sakramentu pojednania i przyjęcie Komunii św. oraz o zgłoszenie tych chorych w zakrystii.

 6. Do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie 5 zł. Są również kalendarze parafialne na rok 2018. Radnych prosimy o rozniesienie opłatków.

 7. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty.

 8. Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Niedziela”.