OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 1-2 kwietnia 2018

 

1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia Trzech Świętych Dni [Triduum] i Uroczystości Zmartwychwstania w naszej wspólnocie. Dziękuję za pomoc w wykonaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w dzisiejszej liturgii i za trzymaną straż przy Grobie Pańskim. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem służby liturgicznej: lektorom i ministrantom. Dziękuję za pamięć i życzenia składane w Wielki Czwartek. Serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa Oktawa Wielkanocna, dlatego w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

3. Za tydzień II Niedziela po Wielkanocy [Miłosierdzia], po Mszach św. zmiana tajemnic różańca św. Przy drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Tego dnia będzie miał miejsce odpust w Zarzeczu. Zmianie ulegną Msze święte.

4. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. po Mszy świętej wieczorowej spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Przy drzwiach kościoła jest do nabycia świąteczny numer „Niedzieli”.

6. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 1. Suszyna Arkadiusz – kaw. z Kolonii Bortatycze, par. św. Bartłomieja Apostoła w Sitańcu i Adamowicz Magdalena – panna z Białowoli, par. tut.

8. W Wielki Piątek, w wieku 31 lat zmarł ks. Krystian Kotulski, który w latach 2011 – 2015 był wikariuszem w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe będą miały następujący przebieg: we wtorek o godz. 18.00 Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Kosobudach i całonocne czuwanie a w środę o godz. 13.00 Msza święta pogrzebowa w kościele Świętej Bożej Opatrzności na Zamojskiej Karolówce. Ks. Krystiana polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

9. Modlitwa w intencji Ojczyzny.