OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXII Niedziela Zwykła

3 września 2017

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój!

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dla dzieci i młodzieży jest to zarazem początek nowego okresu formacyjnego w drodze do osiągnięcia pełnej dojrzałości ludzkiej, zawodowej i religijnej. W modlitwie powierzamy Bogu dzieci i młodzież, a także rodziców oraz nauczycieli i wychowawców. Msza święta w intencji dzieci zostanie odprawiona w św. Stanisława Kostki, 18.09 o godz. 18.00 w święto patronalne dzieci i młodzieży.

3. W środę, po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Legionu Maryi.

4. W nadchodzący piątek, 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej nazywane MB Siewnej. W Sanktuarium MB Odwachowskiej w Katedrze Zamojskiej i w Sanktuarium w Krasnobrodzie uroczystości odpustowe. U nas Msze święte o godz. 7.30 i 18.00 w Lipsku i o 9.30 w Białowoli i Zarzeczu. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

5. Za tydzień, w niedzielę, 10 września, w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbędą się Dożynki Diecezjalne.

6. Za tydzień we wszystkich kościołach naszej diecezji dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” zwracają naszą uwagę materiały związane z osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów.