OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXXI Niedziela Zwykła
5 listopada 2017
Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych!

 

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

2. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę, możemy uzyskać odpust za jedną osobę zmarłą. Wypominki w naszym kościele codziennie o godz. 17.40. Nadal też można wypełniać karty wypominkowe i składać w zakrystii lub na tacę.

3. W środę, po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Legionu Maryi.

4. W czwartek, 9 listopada, przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Głowy i Matki wszystkich kościołów, a zarazem Katedrą Biskupa Rzymu, czyli Papieża. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

5. W sobotę, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia modlimy się za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 10.00.

6. Za tydzień, 12 listopada będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

7. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, które podjęły inicjatywę i kwestując przy cmentarzu zbierały ofiary na odbudowę kaplicy św. Romana. Za tę inicjatywę i waszą hojność serdecznie dziękujemy.

8. Jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela. W nim m.in., rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.