OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXII Niedziela Zwykła, 08.11.2015

1.  W drugą niedzielę listopada  obchodzimy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce nas uwrażliwić na problem wolności religijnej. Po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na  pomoc dla prześladowanych. Niech ten dzień obudzi naszą wrażliwość  i solidarną więź z chrześcijanami, którzy za swoją wiarę doświadczają prześladowania.

2. Jutro Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest „Matką i Głową” wszystkich kościołów, a zarazem katedrą Biskupa Rzymu, czyli Papieża, o którym pamiętamy szczególnie w naszych modlitwach.

3. W środę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości (1918). Msza św. za  Ojczyznę wraz z kazaniem patriotycznym w kościele parafialnym o godz. 17.00. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4.  Codziennie po Mszy św. modlimy się za polecanych w wypominkach.

5. Za tydzień, 15 listopada, taca na budownictwo sakralne. W naszej parafii będzie przeznaczona na renowacje głównego ołtarza.

6. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne i rolnicze.

7. Zachęcamy do nabycia Tygodnika Niedziela.

 

 

Na nowy tydzień pracy i obowiązków przyjmijmy

dar Bożego błogosławieństwa.