OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXXII Niedziela Zwykła
6 listopada 2016
Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych!

 

 

 1. Do 8 listopada nawiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę, możemy uzyskać odpust za jedną osobę zmarłą. Wypominki w naszym kościele codziennie o godz. 17.40. Nadal też można wypełniać karty wypominkowe i składać w zakrystii lub na tacę.
  W środę przypada Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Głowy i Matki wszystkich kościołów, a zarazem Katedrą Biskupa Rzymu, czyli Papieża. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.
 2. W piątek 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia modlimy się za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o godz. 10.00.
  Za tydzień, 13 listopada będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 3. Dziękujemy Paniom, które w tym sprzątały Kościół, a są to Panie: Bożena Lepa, Jolanta Lewusz, Katarzyna Lewusz, Katarzyna Cieślak, Krystian Cieślak. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.
 4. Słowa wdzięczności kierujemy też w stronę osób, które podjęły inicjatywę i w ostatnich dniach przy cmentarzu sprzedawali znicze i zbierali ofiary na renowację ołtarzy w kościele parafialnym. Za tę inicjatywę i waszą hojność serdecznie dziękujemy.
  1. Jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela. W nim m.in., rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  2. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej o Łagiewnik na Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Bliższe informacje w zakrystii. Pielgrzymka odbyłaby się w dniach 18 – 19 listopada.