Święto Przemienienia Pańskiego

06  – VIII – 2017r.

1. Dziś obchodzimy pierwszą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

2. We wtorek 9 sierpnia przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. Trwa miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

4. W niedzielę, 13 sierpnia obchodzić będziemy odpust u św. Romana. Suma odpustowa o godz. 12.00. Mszy świętej przewodniczy i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Eugeniusz Derdziuk z Krasnobrodu.

5. Zapraszamy również do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do miejsca, gdzie stała kaplica św. Romana, a gdzie odbędą się uroczystości odpustowe. Wyjście na te uroczystości z kościoła parafialnego w niedzielę, 13 sierpnia o godz. 10.30.

6. Od poniedziałku zaczynamy półkolonie parafialne. Potrwają dwa tygodnie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00

7. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw i za przebywających na wakacjach.

8.Jest do nabycia tygodnik Niedziela. Zachęcamy do lektury. W edycji diecezjalnej m.in. o 20-leciu działalności Legionu Maryi w naszej parafii.