OGŁOSZENIA

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

15 – V – 2016r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego która kieruje naszą uwagę na Tego który „od Ojca i Syna pochodzi” i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.

2. Jutro obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe.

3. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

4. Zapowiedzi przedślubne: Zap. 1: Juszczak Bartłomiej z Zamościa, par. Świętego Krzyża i Fusiarz Aleksandra z Białowoli, par. tutejszej. Zap 1. Kaszyca Damian z Bodaczowa, par. Klemensów i Bondyra Monika z Lipska – Kosobud, par. tutejszej.

5. Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i rodziców w poniedziałek i w czwartek o godz. 19.00 z panem organistą i 19:30 z księdzem. Dzieci rocznicowe będą miały spotkania we wtorek i środę o 19.30. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się w piątek po nabożeństwie majowym.

6. W tym tygodniu odbędą się poświęcenia pól: Lipsko – Kosobudy w poniedziałek o godz. 16.30. Początek u Pana Strzałki i w stronę Kościoła. W Zarzeczu w czwartek, o godz. 15.30. Prosimy o transport dla Księży.

7. W przyszłą niedzielę, po raz pierwszy w naszej parafii odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnej. Rozpocznie go Msza święta o 12.00. Część muzyczna w której wystąpią zaproszone zespoły rozpocznie się o 15.00 w Godzinie Bożego Miłosierdzia.

8. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Zesłania Ducha Świętego”.