We wtorek, 18 września, przeżywaliśmy święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Z tej też racji cały dzień poświęcony był właśnie im –  młodzieży i dzieciom. Katechezy szkolne ukazujące postać świętego Stanisława, audycja w Katolickim Radiu Zamość, a momentem kulminacyjnym  wieczorne spotkanie. O godz. 18.00 zgromadziliśmy się na Mszy św., gdzie funkcje i posługę pełniły dzieci i młodzież naszej parafii. Po Eucharystii i wystawieniu Najświętszego Sakramentu w adoracji prowadzonej przez młodzież naszej parafii prosiliśmy Pana Jezusa, aby pomógł nam stawać się świętymi na wzór naszego świętego patrona. Spotkanie modlitewne zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i indywidualnym błogosławieństwem każdego dziecka i młodzieńca. Po wyjściu z kościoła przeszliśmy w stronę boiska, gdzie czekała nas kolejna część wspólnego świętowania. Ognisko, kiełbaski, ciastka i napoje, a to dopiero początek. Muzyka z głośnika, piosenki z pokazywaniem, tańce i radosne wychwalanie Pana Boga, a także to, czego już nie mogli doczekać się nasi ministranci – mecz rodzice kontra młode pokolenie ministrantów. Po zażartej walce rodzice musieli przyznać zwycięstwo swoim dzieciom, które w profesjonalny sposób posyłały piłkę do bramki. Po meczu i tańcach, z radością w sercu i nadzieją na rychłe kolejne spotkanie rozeszliśmy się do naszych domów.