Polscy kapłani ponownie mistrzami Europy w futsalu
To już 7. złoty medal reprezentacji Polski Księży w halowej piłce nożnej. Ten ostatni duchowni zdobyli na XIV Mistrzostwach Europy, które odbywały się w czeskiej Pradze od 17 do 20 lutego. Wzięły w nich udział drużyny z 18 krajów.
Z 14. Mistrzostw Europy Księży w Futsalu polscy kapłani przywożą już 13 medal, w tym siódmy złoty. W swoim dorobku mają jeszcze cztery srebrne i dwa brązowe. Trenerem polskiej drużyny jest były piłkarz Korony Kielce Marek Parzyszek. Dodajmy, że w reprezentacji Polski Księży w halowej piłce nożnej zagrało pięciu kapłanów z diecezji zamojsko-lubaczowskiej: ks. Paweł Derylak, ks. Maciej Lewandowski, ks. Marek Mazurek, ks. Krzysztof Sosnowski i ks. Tomasz Winogrodzki. Serdecznie gratulujemy.
Poniżej bramka  naszego ks. proboszcza Tomasza Winogrodzkiego w meczu ze Słowacją, zdobyta w rzutach karnych otworzyła drogę do finału