Program Obchodów Jubileuszu 100-lecia Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku:

1. Powstanie scholi dziecięcej oraz kolędowanie zespołów ludowych – styczeń.
2. Dzień Chorego – udzielenie sakramentu chorych w kościele parafialnym – 11 luty.
3. Przedstawienie w plenerze w Niedziela Palmową Pasji w wykonaniu parafian – kwiecień.
4. Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w kościele filialnym w Zarzeczu z przewodnictwem ks. dr Zygmunta Jagiełły – 28 kwietnia.
5. Pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik, Częstochowy oraz Gidle – 1-2 maja.
6. Nabożeństwo majowe z kazaniem wyjaśniającym każde wezwanie z litanii Loretańskiej- cały maj.
7. Pielgrzymka młodzieży i ministrantów do Warszawy (Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego) – 25 maja.
8. IV Festiwal Pieśni Maryjnej „Totus Tuus”, pt.: „Dzieci Matce” – 26 maja. (Dzień Matki) z intencją większej integracji Parafian, gdy staniemy wspólnie na modlitwie, by wyśpiewać: „Jestem, Pamiętam, Czuwam”.
9. Nabożeństwo dziękczynne wraz z błogosławieństwem indywidualnym dzieci – czerwiec.
10. Rowerowa Pielgrzymka młodzieży do Diecezjalnego Sanktuarium MB Krasnobrodzkiej i kaplicy na wodzie – 1 czerwca.
11. Misje Święte przed uroczystościami jubileuszowymi – prowadził O. Sławomir Zieliński OFMConv. – 16-21.06.2019 r.
12. Główne Uroczystości Jubileuszowe podczas odpustu parafialnego, z przewodnictwem i Słowem Bożym wygłoszonym przez Pasterza naszej diecezji ks. Bp Mariana Rojka – 24.06.2019 r.
13. Pielgrzymka ministrantów naszej parafii do Matki Bożej Królowej Tatr, zwiedzanie Zakopanego, Białego Dunajca, Chochołowa, Ludźmierza, Wadowic oraz Kalwarii Zebrzydowskiej – 25-27.06.2019 r.
14. Półkolonie dla dzieci – okres wakacyjny.
15. „Niedziele Rodzinne” na obiektach sportowych przy parafii – lipiec i sierpień.
16. Wyjazd rowerowy dzieci i młodzieży do kaplicy na wodzie w Zwierzyńcu na Roztoczu – 05.08.2019 r.
17. Pielgrzymka młodzieży – rowerami do św. Romana – 09.08.2019 r.
18. Odpust i poświęcenie odbudowanej kapliczki ku czci św. Romana w Lipsku Polesiu – z przewodnictwem ks. Bp Seniora Jana Śrutwy – 11 sierpnia.
19. Jerycho różańcowe – 11-18.08.2019 r.
20. Rowerowa Pielgrzymka dzieci, młodzieży i rodziców do Pani Odwachowskiej – Matki Odkupiciela, patronki naszej diecezji oraz zwiedzanie zamojskiej katedry – 13.08.2019 r.
21. Odpust w Białowoli ku czci MB Częstochowskiej – 25 sierpnia.
22. Dziękczynna modlitwa różańcowa – październik.
23. „Bal Wszystkich Świętych” w wykonaniu dzieci – listopad.
24. Zakończenie obchodów Jubileuszu podczas rekolekcji adwentowych.