Już jutro, 20 marca w Niedzielę Palmową, o godz. 17. 00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez mieszkańców naszej parafii. Nasze misterium ma na celu przybliżenie  ważnych chwil z życia Jezusa Chrystusa, chwil, które odegrały ważną rolę w dziejach zbawienia świata.

Oprócz faktów z ostatnich chwil życia Pana Jezusa, ukazanych na podstawie Biblii, pojawią się również sceny przedstawiające cud rozmnożenia chleba nad jeziorem, zobaczymy także Piotra chodzącego po wodzie i wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Klimat misterium podkreślą odpowiednio przygotowane scenerie np. Wieczernika czy Ogrodu Oliwnego oraz kostiumy, muzyka i śpiew. Wielką rolę odegrają też środki techniczne i artystyczne jak: operowanie światłem, wykorzystanie obrazów oraz dźwięków naśladujących naturę.

Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do Kościoła Parafialnego w Lipsku.