Kaplica w  Zarzeczu

Kościół filialny, pw. Miłosierdzia Bożego, w Zarzeczu, wybudowany został w latach 1987 – 1994 roku. Budowy kaplicy podjął się ówczesny proboszcz, ks. Wiesław Rzepecki.

Budowę dokończył ks. Jerzy Gliszczyński.

Fundatorami działki pod budowę kaplicy była p. Janina Sarzyńska i p. Stanisław Zams. Budowniczymi byli górale, którzy przyjeżdżali z Podhala i budowali kaplicę w stylu zakopiańskim.

Kaplica wybudowana została z dobrowolnych ofiar mieszkańców Zarzecza.

6 listopada 1994 roku biskup zamojsko-lubaczowski Jan Śrutwa dokonał poświęcenia kaplicy.

Budowa kaplicy w Zarzeczu jest świadectwem nie tylko głębokiej wiary ale również pracy, trudu, hojności i zatroskania kilku pokoleń mieszkańców Zarzecza.

Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego obchodzony jest w II Niedzielę Wielkanocną.

Chcemy aby Dobra Nowina zagościła w każdym domu naszej parafii. Zachęcam Cię do odwiedzania naszej strony ale przede wszystkim zapraszam Cie do naszego Wieczernika...