Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021 r.

 

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”. Dziś taca na budownictwo sakralne.
  2. W tym tygodniu kontynuujemy modlitwy o poświęcenie pól.
  3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I komunii świętej.
  4. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  5. W czwartek, 27 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  6. W najbliższą sobotę, 29 maja, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu. W najbliższą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej
  7. Zachęcamy do zaopatrywania się w kubki z Kościołem i św. Józefem. Odprowadzamy 11 zł do producenta, zaś przychód przeznaczony jest na remont ławek.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kościół.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Tomasz Sokołowski i Magdalena Agnieszka Szymanek.