Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022 r.

 

 

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca też Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszek na „Fundusz Caritas”. W kaplicy filialnej w Zarzeczu doroczne święto patronalne.
  2. W poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
  3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci św. Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
  4. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  5. W sobotę, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  7. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika katolickiego Niedziela.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.