Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 

  1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.
  3. W czwartek, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to święto patronalne Służby Zdrowia. Diecezjalne uroczystości ku czci św. Łukasza odbędą się w Katedrze Zamojskiej, 21 października. Msza św. o godz. 12.00.
  4. Za tydzień, 21 października, Niedziela Misyjna. Taca na misje.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli ciekawe artykuły. Temat numeru: Papież, który nie umiera.
  6. Młodzież zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św., a ministrantów po sobotniej Mszy św.
  7. Z racji przypadającego dziś Dnia Papieskiego, aby przedłużyć świętowanie i wspominanie osoby Jana Pawła II, po Mszy św. mamy możliwość zakupienia ulubionego ciastka papieża – papieskiej kremówki. Z taką inicjatywą wychodzą nasi ministranci, chcąc tym samym pozyskać środki na wspólny wyjazd wakacyjny. Zechciejmy wesprzec chłopców w tym dziele, a rodzicom – szczególnie mamusiom ministrantów składamy podziękowanie za przygotowanie tych przepysznych smakołyków dla wszystkich parafian. Z góry wielkie „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy sercem otwartym i darem materialnym obdarzą naszych ministrantów.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.
  9. Intencje mszalne na bieżący tydzień.