Ogłoszenia duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła rok C – 29.09.2019 r.

1. Dziś taca na budownictwo sakralne. Po sumie spotkanie Rady parafialnej na plebanii oraz spotkanie przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w kościele.
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, społeczności zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to:
– wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,
– spowiedź i Komunia św.,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.
3. W najbliższą środę spotkanie Legionu Maryi.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
5. Za tydzień w niedzielę, 6 października, puszka na Caritas, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracyjnej, taca inwestycyjna.
6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tygodnika „Niedziela”.
7. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła. Na przyszły tydzień prosimy kolejne rodziny naszej parafii.