O G Ł O S Z E N I A

V Niedziela Wielkiego Postu – 10. 04. 2011 r.

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi ks. Józef Zwolak proboszcz z Horyszowa.

2. Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej w Lipsku i Lipsku-Polesiu będą w Kościele parafialnym o godz. 10:00. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci bardzo proszę rodziców, dziadków, czy też opiekunów o przywiezienie dzieci do kościoła. Dla uczniów w Białowoli o godz. 11:00.

3. Droga Krzyżowa w Lipsku w piątek o 17.30, w Zarzeczu o 16:00 a w Białowoli o 16:30.

4. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00, a teatrzyku o godz. 13:00.

5. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na początku każdej Mszy św., na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy, będą błogosławione palmy.

6. Bóg zapłać za ofiary, składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

7. Zapowiedzi diakona Piotra Skóry.

8. Zapowiedzi przedślubne: I – Tomasz Bondyra, kaw. z Białowoli, par. tutejszej i Katarzyna Czapka, panna z Jarosławca par. tamtejszej; I – Sebastian Czerwonka kaw. z Lipska par. tutejszej i Małgorzata Palonka, panna z Potoczka, par. św. Ducha w Krasnobrodzie; I – Paweł Paszko, kaw. z Lublina, par. M.B. Różańcowej i Katarzyna Sałach, panna z Lipska par. tutejszej; I – Łukasz Niemiec, kaw. z Biłgoraja par. św. Jerzego i Katarzyna Hurkała, panna z Lipska, par. tutejszej.

9. Czy remontować pompę ręczną na cmentarzu? Skradzione jest ramię. Może na złomie.

10. Są do nabycia baranki paschalne, do koszyczka i na stół wielkanocny.

11. Jest do nabycia najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.

12. W dniu wczorajszym rozegraliśmy 2 mecz ligowy w rundzie wiosennej z K.S. Orkan Bełżec. Kolejny mecz w sobotę w Hrubieszowie z K.S. Huragan o godz.: 16:00. Przypominam o treningach: środa – orlicy nasze boisko godz. 16:00, seniorzy godz. 17:00, piątek – orlicy w Żdanowie hala sportowa godz. 18:00. W sobotę Liga Gminy seniorów na orliku w Żdanowie od godz. 10:00 rocznik 2001 i młodsi, od 12:00 rocznik 2009 i młodsi.

13. Prośmy naszego Ojca, za przyczyną Matki Bożej i naszego patrona św. Jana Chrzciciela, o dobre przygotowanie do spowiedzi i właściwe przeżycie naszych wielkopostnych rekolekcji parafialnych.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Mieczysława Bajaka z Gliwic, Wiesława Manachowskiego z Szewni Górnej, Romanę Ostasz z Lipska i Franciszka Altmajera z Topornicy. Wieczny odpoczynek…