O   G   Ł   O   S   Z   E   N   I   A

Niedziela  Zesłania  Ducha  Świętego  12. VI. 2011 r.

1. Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty prowadzi Kościół po drogach czasu. On daje nam łaskę wiary i odwagę do jej wyznawania przed światem. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny.

2. Poświęcenie pól w dniu dzisiejszym w Lipsku o godz. 15:00, idzie dwóch księży: jeden od pp. Brzozowskich i drugi od Topornicy, od lasku, Msza św. przy figurce obok Głagolów; poświęcenie pól także w Lipsku Polesiu o godz. 15:00.

3. Dziś, w 12 rocznicę Wizyty Błogosławionego Jana Pawła II w Zamościu, o godz. 18.00 w Katedrze będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem i z homilią Ks. Bpa Stanisława Budzika, Sekretarza Generalnego Episkopatu Polski.

4. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym w Lipsku o godz. 20:00 odbędzie się Koncert Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego jako dziękczynienie Gminy Zamość za beatyfikację Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

5. Jutro święto NMP Matki Kościoła. W naszym kościele parafialnym Msza św. będzie sprawowana o godz. 18:00. Poświęcenie pól: procesja i Msza św. o urodzaje w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 10:00 i w Lipsku Kosobudach o 16:00.

6. Jutro, 13 czerwca w Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy odpust. Główna Msza św. z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem lilii o godz. 12.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. W środę, 15 czerwca o godz. 18.00 w Katedrze uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację Bł. Jana Pawła II pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Śrutwy. Na Rynku Wielkim o godz. 19.00 Koncert Zespołu „ONI”, o godz. 20.00 Koncert Zespołu „Golec uOrkiestra”.

8. Spotkanie dzieci I Komunijnych wraz z rodzicami we wtorek, środę i piątek o godz. 16:00. W piątek o godzinie 16.00 odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci przystępujących do I Komunii św. Spowiedź przed I Komunią św. w sobotę 18 czerwca od godziny 9:00. Spotkanie z dziećmi rocznicowymi we czwartek o godz. 16:00.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej Parafii I Komunia św.

10. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w środę bł. Jolanty, zakonnicy i w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego.

11. W bieżącym numerze Niedzieli znajdziemy m.in. relację z wizyty apostolskiej Benedykta XVI w Chorwacji, szczegółowy program Zamojskich Dni Papieskich oraz szereg ciekawych artykułów. Życz przyjemnej i owocnej lektury.

12. Zmarł ś. p. Stanisław Paszko, przeżył 88 lat, pogrzeb we wtorek o godz. 14:00, wyprowadzenie z domu o 13:30. Wieczny odpoczynek…

13. Kończąc tę niedzielną Eucharystię prośmy o wylanie darów Ducha Świętego na nas tu zgromadzonych,  polecajmy Bogu dzieci przygotowujące się do I komunii świętej oraz tych którzy prosili nas o modlitwę.