17 Niedziela Zwykła – 29. 07. 2012 r.


1. We środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości narodu polskiego. Zachęta do podjęcia abstynencji.
2. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.
3. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, kapł., we środę św. Alfonsa Marii Ligouriego bp dk, w sobote św. Jana Marii Vianney’a, kapł.
4. Trwają zapisy na XXXI Pielgrzymkę Pieszą, która 2 sierpnia wyruszy z Zamościa na Jasną Górę. Swój udział możemy zgłaszać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii. Dzisiaj po sumie odbędzie się spotkanie dla osób wyruszających z naszej parafii.
5. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele i w kaplicach jak zawsze będzie okazja do spowiedzi. Msze św. w Zarzeczu o godz. 17:00, w Lipsku o 18:00 i w Białowoli o 19:00. Do chorych ks. Krystian uda się we środę od godz. 9:00 z racji, że od czwartku wyrusza na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, jest przewodnikiem grupy nr 1, ks. proboszcz w Piątek od godz. 9:00.
6. W sobotę odbędzie się VII turniej piłki nożnej plażowej im. Ks. Zbigniewa Antosza. Serdecznie zapraszamy. Program w gablocie i na stronach internetowych.
7. Za 2 tygodnie odpust przy kapliczce ku czci św. Romana.
8. Od 15 do 22 sierpnia będziemy brać udział w modlitewnym czuwaniu jakim jest Jerycho. Czas na modlitwę, skupienie, adorację Najświętszego sakramentu. 7 dni i 6 nocy.
9. Zapowiedzi przedślubne: Grzegorz Albingier, kaw. z Wolicy Śniatyckiej, par. Komarów i Marlena Diana Dudek, panna z Lipska Polesie , par. tutejszej.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest tygodnik Niedziela.
11. Trening seniorów PKS „Metanoja” w tym tygodniu odbędzie się w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.30 z nowym trenerem. Zachęcam do uczestnictwa w treningach starszej młodzieży w drużynie seniorów. Zapraszam imiennie dobrych zawodników jakimi są: Michał Garbaty, Rafał Rudy, Karol Piotrowski, Michał Pawelec, Karol Skiba, Paweł Sierkowski, Łukasz Dziurdza i innych z drużyny juniorów. Zawsze to będzie kilka godzin wykorzystanych efektywnie dla zdrowotności.
12. Zawierzajmy rolników w czasie ich intensywnej pracy, wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…